Szyby windowe panoramiczne

Obecnie w budynkach coraz częściej widujemy zewnętrzne windy z przeszkleniem. Minęły już czasy, gdy w budynkach instalowane były głównie windy w szybach zamkniętych, gdzie ludzie jadący windą oglądali tylko i wyłącznie ściany wewnętrzne tej konstrukcji. Dzisiaj nowoczesne budynki wyposażone są z windy panoramiczne. Szyby windowe panoramiczne znacząco podnoszą estetykę budynku i sprawiają, że budynek ten wygląda bardzo nowocześnie.

Szyby windowe panoramiczne w nowoczesnych budynkach

Nowoczesne budownictwo coraz częściej wykorzystuje szkło, jako jeden z najlepszych materiałów konstrukcyjnych. Szkło nie ogranicza pomieszczeń, daje wrażenie przestrzeni i jednocześnie też pozwala na docieranie do pomieszczeń dużej ilości światła. Szyby windowe panoramiczne mają wiele zalet.

  • Przede wszystkim zewnętrzna konstrukcja takiego szybu windy sprawia, że osoby, które się nią przemieszczają, mogą podziwiać z niej całą panoramę, a panorama ta jest tym piękniejsza, im wyższy jest budynek.
  • Drugą kwestią jest fakt, że osoby obserwujące działającą windę również mają zapewnione niezwykłe wrażenia wizualne.
  • Ponadto budynek wyposażony w taką windę wygląda nowocześnie i konstrukcja taka zwiększa jego wartość komercyjną.

Zastosowanie szkła podczas projektowania budynków jest obecnie standardem, którego architekci wykorzystują bardzo chętnie i w sposób czasami tak niesamowity, że aż budzący respekt.

Warto też zauważyć, że szyby windowe panoramiczne instalowane są nie tylko jako dźwigi osobowe, ale też windy towarowe do transportu samochodów bądź różnego rodzaju towarów. Winda taka działa dzięki specjalnej wciągarce, którą umieszcza się w maszynowni.

Szyby panoramiczne w windach – piękne widoki na okolic

Windy panoramiczne mogą być obudowane całymi elementami przezroczystego lub barwionego szkła. W tym przypadku można zastosować mleczne szkło lub szkło barwione w masie. Istnieje też możliwość nadruku na szybach.

Dźwigni tego typu są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, natomiast pionowe słupy nośne zasłonięte, przez to konstrukcja wygląda jeszcze estetyczniej. Szyby windowe panoramiczne można dobudować do już funkcjonujących budynków. Nawet budynki funkcjonujące od wielu lat mogą być doposażone w takie dźwigi.

Oprócz wysokiej estetyki szyby windowe panoramiczne zapewniają także bezpieczeństwo. Tego typu windy mogą pracować nie tylko na zewnątrz budynków, ale też w środku. Takie rozwiązania z pewnością podnosząc prestiż konkretnego budynku, więc często stosowane są w nowoczesnych biurowcach, a także w różnego rodzaju apartamentowcach.

Projekt szklanej winny może być zawsze dostosowany do potrzeb konkretnego inwestora oraz typu budynku. Istnieje możliwość budowy naprawdę niesamowitych wind w formie kopuł oraz takich, które wjeżdżają na górę pod kątem. Nie ma konieczności budowy całkowicie pionowych konstrukcji, dlatego że szyby windowe panoramiczne wraz z całą infrastrukturą mogą przybierać formy delikatnie zakrzywionych łuków i tym samym sprawiać jeszcze większe wrażenie.