Filarem naszej działalności od lat są konstrukcje wykonywane ze szkła. Balustrady, ścianki, zadaszenia oraz inne efektowne rozwiązania zyskują na popularności. Prócz szkła, do ich budowy wykorzystujemy również inne niezbędne elementy, takie jak specjalne uchwyty i mocowania. Ich właściwy dobór wpływa na trwałość konstrukcji oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz to, czego potrzebujesz!

Mocowania do szkła – do czego służą?

Uchwyty ze stali nierdzewnej uniemożliwiają wysunięcie się szyby z ramy oraz zapewniają sztywność konstrukcji. Spełniają też funkcję dekoracyjną. Ich estetyczne wykończenie jest miłe dla oka i odporne na niekorzystne warunki wewnętrzne i zewnętrzne.

Właściwie dobrane mocowania do szkła są podstawowym elementem, zabezpieczającym konstrukcję.

Mocowanie szkła – na co zwrócić uwagę?

Dysponujemy wieloma mocowaniami, różniącymi się między sobą nie tylko materiałem, z którego je wykonano, ale też innymi, równie istotnymi parametrami. Aby wybrać właściwy produkt, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Materiał – może to być stal nierdzewna lub kwasoodporna. O tym, jaką opcję wybrać, decyduje miejsce, w którym ma być zamontowana dana konstrukcja.
  • Średnicę bolca montażowego – określa wielkość otworu, który należy wykonać w szkle. Jest to o tyle istotne, że w niektórych przypadkach są pewne ograniczenia, jeśli chodzi o maksymalną średnicę otworu.
  • Wysokość dystansu – określa odległość szyby po zamontowaniu od płaszczyzny, do której zamocowany jest uchwyt.
  • Kształt – do Twojej dyspozycji jest mnóstwo kształtów i wariantów. Pamiętaj, że to, który uchwyt wybierzesz, wpłynie na estetykę konstrukcji. Klienci najchętniej sięgają po mocowanie kwadratowe i półokrągłe.
  • Wykończenie lub jego brak – poszczególne rodzaje wykończeń przeznaczone są do konkretnych przypadków. Stalowe mocowanie może być szlifowane, polerowane, matowe, malowane oraz występować w wielu innych wariantach. Można też skorzystać z wersji surowej. Kieruj się własnymi upodobaniami oraz stylem, w jakim zaaranżowano pomieszczenie.
  • Rodzaj słupka – uchwyty przeznaczone są do różnych rodzajów powierzchni (np. płaskiej).